Historie

   K zakladatelům této akce patří parta nadšenců milujících švédskou hru KUBB (více viz. "HRY A AKTIVITY"). Touha po zápolení i napříč Evropou nás přivedla na myšlenku pořádat sérii turnajů i v ČR. Ten první z nich byl v roce 2011 turnaj Dobruška KUBB OPEN, který doplňovalo i vystoupení 3 kapel.

   Jelikož stejně jako kubb je naší láskou i dobrá muzika, rozhodli jsme se v roce 2012 podpořit prezentaci hry (mezinárodního turnaje v kubbu) i multižánrovým hudebním festivalem Dobruška FEST 2012. Akce se přesunula z areálu "za sokolovnou" do krásného prostředí Městského stadionu Václava Šperla v Dobrušce. Vystoupilo hned 7 kapel a to jak místních z Dobrušky, tak i ze vzdálenějších míst ČR. Multižánrovost festivalu zastoupily rytmy punku, rocku, reggae, ska, rock'n'rollu, blues a další. Akce se setkala s velkým diváckým úspěchem a my už začali přemýšlet nad tím, jak celý festival pro rok 2013 opět o něco posunout.

   Díky úsilí všech pořadatelů se podařilo připravit festival, jaký nemá v České republice obdoby a který je díky své náplni opravdu jedinečný. Došlo k propojení kultury, přírody, sportu i zábavy v tom pravém smyslu. Nabídka se rozšířila a vznikl Festival outdoorových her a aktivit, mezinárodní turnaje hned v pěti hrách, workshopy pro návštěvníky, prodejní výstavu výrobců outdoorového oblečení a vybavení a nechybí pochopitelně ani multižánrový hudební festival. Bonusem je program pro školy. Zúčastnit se může tedy opravdu kdokoliv. Od hráčů turnajů, přes rodiny s dětmi až po každého, kdo chce jen strávit příjemný víkend plný zábavy na čerstvém vzduchu.